Romania, locul patru la Cupa Mondiala

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Echipa feminina a Romaniei a ocupat locul al patrulea la Cupa Mondiala din Danemarca, cel mai tare turneu inaintea CM programat la inceputul lunii viitoare. In finala mica, tricolorele au intalnit

Echipa feminina a Romaniei a ocupat locul al patrulea la Cupa Mondiala din Danemarca, cel mai tare turneu inaintea CM programat la inceputul lunii viitoare. In finala mica, tricolorele au intalnit Rusia, in fata carora au pierdut cu scorul de 29-31, dupa ce la pauza conduceau cu 18-15. Pentru aceasta performanta, echipa a fost premiata cu 5.000 de euro. "Este un rezultat bun, avand in vedere calibrul participantelor, dar si faptul ca noua ne-au lipsit 4-5 jucatoare de baza. Obiectivele echipei au fost omogenizarea si realizarea unui joc cat mai bun, nu rezultatul", a declarat presedintele federatiei, Cristian Gatu. Turneul a fost castigat de Norvegia, care a invins in finala Coreea de Sud, cu 30-27.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite