Petre Grigoraş, îngrijorat după cantonamentul din Turcia: "Nu am făcut progrese!"
Antrenorul celor de la Pandurii Târgu-Jiu, Petre Grigoraş, este nemulţumit că i-au plecat mulţi jucători de la echipă şi că formaţia n-a mers atât de bine cât şi-ar fi dorit în meciurile de pregătire din Turcia.
"Nu sunt progrese foarte, foarte mari după acest stagiu. Dar e clar că nici nu aveau cum să fie progrese foarte mari atâta timp cât am pierdut nişte jucători foarte importanţi. Se simte lipsa lor şi discuţia pe această temă am avut-o cu conducerea înainte de pregătire. Dacă pleca doar Chiricheş nu era nici o problemă dar, din păcate, au plecat mai mulţi, şi iarăşi din păcate s-a mai accidentat şi Rusu pentru o perioadă îndelungată, pe lângă problemele pe care le aveam cu Băcilă şi Pleaşcă ", a spus antrenorul Petre Grigoraş
"Chiar dacă poate acum din urmă vin o serie de jucători tineri, ei sunt jucători cu care trebuie să ai multă răbdare şi ei poate vor evolua abia peste o jumătate de an sau într-un an constant bine", a mai precizat tehnicianul Pandurilor.





















































