Pandurii s-a făcut de râs într-un amical înaintea debutului în cupele europene

0
Pandurii va juca în turul doi preliminar al Europa League cu Balla Town (Ţara Galilor) sau Levadia Talinn (Estonia) FOTO pandurii-tg-jiu.ro

Vicecampioana României a pierdut drastic meciul amical jucat împotriva ruşilor de la Kuban Krasnodar, echipa lui Cristi Pustai demonstrând că este încă pregătită pentru debutul în cupele europene.

În stagiul de pregătire din Austria, Pandurii a cedat ruşinos, scor 0-4, amicalul cu Kuban Krasnodar, viitoarea echipă a tehnicianului Dorinel Munteanu. Gorjenii au arătat ca o echipă de amatori, lipsită de tact, fără nicio viziune pe toată durata confruntării din Austria.

Cristi Pustai a mizat în acest amical pe 14 jucători: Buchta (Mingote '46) - Unguruşan, Paraskevas, Erico, Momcilovici - Voiculeţ (Predescu '50), Anton, Nistor - Buleică (Grigoraş '61), Matulevicius, Ciucur. La ruşi, Gigel Bucur a jucat în primele 45 de minute.

Pentru Kuban Krasnodar a marcat şi noua achiziţie, francezul Djibril Cisse în minutul 87. Celelalte goluri au fost reuşite de Dealbert '29, Ţoraev '30, Ignatiev '35.