Fiorentina a cheltuit 8,5 milioane de euro pe transferuri
0Conducătorii clubului AC Fiorentina au cheltuit 8,5 milioane de euro pe transferuri în perioada de minimercato, achiziţionându-i pe portarii Bogdan Lobonţ şi Gianluca Berti, pe fundaşul Per
Conducătorii clubului AC Fiorentina au cheltuit 8,5 milioane de euro pe transferuri în perioada de minimercato, achiziţionându-i pe portarii Bogdan Lobonţ şi Gianluca Berti, pe fundaşul Per Kroldrup şi pe mijlocaşii Andrea Paolucci şi Jimenez, a anunţat site-ul violanews.com. Sursa citată notează că Fiorentina s-a bazat în această campanie de achiziţii pe jucătorii de care avea nevoie şi nu a făcut transferuri după nume. "Am făcut transferurile pe care le doream şi asta fără să cheltuim foarte mult. Jimenez, Lobonţ şi Kroldrup sunt jucători importanţi şi putem spune că a fost o campanie de achiziţii reuşită", a declarat directorul sportiv al toscanilor, Pantaleo Corvino.























































