Congolezii ameninţă cu boicotarea meciului cu Egipt
0Fotbaliştii echipei naţionale a Republicii Democrate Congo au ameninţat că nu se vor prezenta la meciul cu reprezentativa Egiptului, din sferturile de finală ale Cupei Africii pe Naţiuni, dacă
Fotbaliştii echipei naţionale a Republicii Democrate Congo au ameninţat că nu se vor prezenta la meciul cu reprezentativa Egiptului, din sferturile de finală ale Cupei Africii pe Naţiuni, dacă nu vor fi plătiţi pentru depăşirea fazei grupelor, a anunţat cotidianul "Gazzetta dello Sport".
Intenţia jucătorilor congolezi de a boicota meciul cu Egipt a fost făcută public de selecţionerul Claude Leroy în timpul unei conferinţe de presă.























































