VIDEO Imaginile bucuriei! Cum au celebrat tricolorii U21 victoria contra Croaţiei şi pe cine au sărbătorit în mod special

0
Naţionala U21

România a obţinut o victorie spectaculoasă în primul meci de la Campionatul European de tineret, unde a învins Croaţia, scor 4-1.

Tricolorii s-au impus prin golurile marcate de Puşcaş, Hagi, Băluţă şi Ad. Petre şi conduc în clasamentul grupei C, în care Franţa a învins cu 2-1 Anglia.

Vineri, naţionala României întâlneşte Anglia, la cesena, iar luni Franţa, tot acolo. După meci, tricolorii s-au bucurat pe teren, au salutat fanii, apoi s-au dezlănţuit în vestiar.

Apoi s-au întors la cantonamentul de la Forli, unde l-au sărbătorit pe portarul Cătălin Căbuz, care a împlinit chiar ieri 23 de ani.

U21
U21
U21
U21

Pe aceeaşi temă:

Mesajul premierului Viorica Dăncilă după victoria tricolorilor mici a generat o mulţime de comentarii spumoase

Victorie mare pentru tricolorii mici! România bate Croaţia, scor 4-1, la Campionatul European de tineret

Ianis Hagi: „La nivelul ăsta nu merge să joci bine doar 30 de minute sau o repriză. A fost un joc colectiv extraordinar“

Stadionul din Serravalle a fost asediat de români. Ce mesaj a afişat galeria la meciul România - Croaţia