Stadionul din Serravalle a fost asediat de români. Ce mesaj a afişat galeria la meciul România - Croaţia

0
romania

Jucătorii lui Mirel Rădoi au avut o susţinere incredibilă în tribunele stadionului din San Marino, la victoria cu 4-1 din meciul cu Croaţia

Arena cu o capacitate de 6664 de locuri a avut în tribune 4035 de spectatori.  Dintre cei care au asistat la meci, doar 100 au fost croaţi, celelalte bilete fiind achiziţionate de români.

Românii au ocupat în întregime tribuna a doua şi au fost dotaţi cu steguleţe tricolore pregătite de Federaţia Română de Fotbal. Suporterii români au afişat şi un baner cu următorul mesaj: „Acum 25 de ani, o generaţie, o vară / Visăm frumos că sentimentul o să reapară”.

În tribunele stadionului din San Marino au fost prezenţi şi foştii mari fotbalişti precum Gică Hagi, Adrian Ilie, Gică Popescu, Nicolae Dică şi selcţionerul echipei naţionale, , Cosmin Contra.

Selecţionata de tineret a României a debutat cu o victorie la Campionatul European de fotbal Under-21 din Italia şi San Marino, 4-1 (2-1) cu Croaţia, marţi seara, în Grupa C, pe San Marino Stadium din Serravalle.

Pe aceeaşi temă:

VIDEO Imaginile bucuriei! Cum au celebrat tricolorii U21 victoria contra Croaţiei şi pe cine au sărbătorit în mod special

Mesajul premierului Viorica Dăncilă după victoria tricolorilor mici a generat o mulţime de comentarii spumoase

Victorie mare pentru tricolorii mici! România bate Croaţia, scor 4-1, la Campionatul European de tineret

Ianis Hagi: „La nivelul ăsta nu merge să joci bine doar 30 de minute sau o repriză. A fost un joc colectiv extraordinar“