UPDATE Unele autobuze circulă pe trasee scurtate sau deviate
0Autobuzele de pe unele linii din Capitală circulă în această dimineaţă pe trasee scurtate sau deviate din cauza carosabilului impracticabil ori a maşinilor parcate neregulamentar, a declarat pentru „Adevărul” Brânduşa Raeceanu, şefa Serviciului Relaţii Publice al RATB.
Astfel, autobuzele de pe linia 106 întorc la terminalul Master şi nu mai ajung în cartierul Roşu. De asemenea, autobuzele de pe linia 181 nu pot întoarce la terminalul Spitalul Sf. Ioan şi merg până la terminalul Romprim.
Totodată, autobuzele de pe linia 182 circulă deviat de la intersecţia Bulevardului lacul tei cu strada Teiul Doamnei, prin Bulevardul Lacul Tei, Doamna Ghica şi Şoseaua Colentina din cauza carosabilului îngustat ca urmare a căderilor de zăpadă.
UPDATE 11.45:
Troleibuzele pe de liniile 86 şi 79 sunt blocate în intersecţia străzii Traian cu strada Moşilor, pe sensul spre Gara de Nord, din cauza unui autoturism parcat sub linia de contact.
UPDATE 13.23
Troleibuzele de pe liniile 86 şi 79 şi-au reluat circulaţia.