Hotel de trei stele la Sebeş
0Cel mai vechi han săsesc din Sebeş, clădirea „Leul de Aur“, transformat în hotel de trei stele, va fi inaugurat mâine dimineaţă la ora 9.00 la Sebeş.
Acesta are 21 de camere şi dispune de o sală de conferinţe, bar şi restaurant. Pe lângă hotel va funcţiona şi un complex comercial denumit „Galeriile Leul de Aur“, cu magazine unde vor putea fi cumpărate îmbrăcăminte şi încălţăminte, dar şi articole de lux cum ar fi bijuterii şi parfumuri.
Investiţia de două milioane de euro aparţine omului de afaceri Ioan Istrate, patronul fabricii de îngheţată Alpin 57 Lux.























































