Zeci de bolnavi de diabet, la cozi pentru a primi tratament

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Zeci de bolnavi de diabet s-au inghesuit, luni, la farmacia policlinicii din incinta Spitalului Judetean de Urgenta Constanta pentru a-si ridica medicamentele, insa stocul este insuficient pentru toti

Zeci de bolnavi de diabet s-au inghesuit, luni, la farmacia policlinicii din incinta Spitalului Judetean de Urgenta Constanta pentru a-si ridica medicamentele, insa stocul este insuficient pentru toti pacientii inclusi in programul national. Bolnavii sustin ca nu au mai primit medicamentele prescrise in retete de mai bine de o luna si ca, desi au fost programati, nu au reusit sa intre in posesia tratamentelor. Unii pacienti se plang ca si in lunile mai si iunie au mers dupa medicamente, iar cei mai multi ar fi primit doar jumatate din reteta, pentru ca stocul s-a epuizat repede. Potrivit reprezentantilor Spitalului Judetean Constanta, de la jumatatea lunii iulie, in farmacia de diabet nu au mai fost medicamente, astfel incat multi dintre bolnavi au ramas fara tratament.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite