Un subofiter brailean a lovit cu masina doua persoane

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Marti seara, dupa ce a baut mai multe pahare la petrecerea cadrelor MI, ocazionata de Ziua Politistului, agentul-sef adjunct Tache Sarbu, de la Postul de politie Tichilesti, judetul Braila, a

Marti seara, dupa ce a baut mai multe pahare la petrecerea cadrelor MI, ocazionata de Ziua Politistului, agentul-sef adjunct Tache Sarbu, de la Postul de politie Tichilesti, judetul Braila, a accidentat grav doua persoane. Politistul s-a urcat beat la volanul autoturismului personal Dacia 1310, cu numarul de inmatriculare BR-19-GEO, si a acrosat doi pietoni care se deplasau pe marginea soselei. In urma impactului cu autoturismul politistului, Raducu Vintila, de 42 ani, din Tichilesti, a fost internat in Spitalul de Urgenta Braila cu traumatism cranio-cerebral deschis, aflandu-se in coma. Celalalt accidentat, Costel Badin, de 34 ani, din aceeasi localitate a ajuns la spital cu politraumatism cranio-cerebral acut inchis, comotie cerebrala, fractura cubitus dreapta si fisura maleolara dreapta. Politistul care s-a urcat la volan dupa ce a consumat alcool si a accidentat cele doua victime este anchetat de o echipa operativa desemnata de conducerea IJP Braila.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite