Peste 30 de brasoveni au ajuns la spital din cauza caniculei
0Peste 30 de persoane care au suferit crize cardiace si au lesinat pe strada din cauza caldurii au ajuns, joi, la Spitalul Judetean Brasov, transmite corespondentul Mediafax. Potrivit medicilor de la
Peste 30 de persoane care au suferit crize cardiace si au lesinat pe strada din cauza caldurii au ajuns, joi, la Spitalul Judetean Brasov, transmite corespondentul Mediafax. Potrivit medicilor de la Ambulanta Brasov, majorita-tea pacientilor care au solicitat ajutorul specialistilor au probleme cardio-vasculare. "Majoritatea solicitarilor pe care le-am avut au fost de la pacienti cardio- vasculari si hipertensivi care au avut de suferit de pe urma caldurii. Am avut si cazuri de persoane in stare de ebrietate care au lesinat pe strada, desi consumul de alcool este total contraindicat la astfel de temperaturi", a precizat dr. Verona Danciu, medic la Ambulanta Brasov.























































