Iesean ucis in garsoniera sa cu mai multe lovituri de cutit

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Politia nu l-a identificat pe autorul crimei si nici nu a descoperit mobilul faptei

Un iesean de 35 de ani a fost gasit mort, in garsoniera lui, avand mai multe taieturi de cutit in zona gatului, cadavrul fiind descoperit, marti dimineata, de vecinii care au auzit tipete in locuinta barbatului. Potrivit vecinilor, Nelu Chebac era electronist si se mutase in blocul respectiv in urma cu doi ani. In cursul diminetii, vecinii au auzit tipete in garsoniera barbatului si au chemat Salvarea si Politia, insa la sosirea medicilor acesta era deja mort, avand sase taieturi de cutit in zona gatului. Unul dintre vecini afirma ca a vazut o persoana straina iesind din apartamentul victimei cu un aparat electronic in mana. "Dimineata, cred ca pe la ora 8,30, am auzit galagie in camera si pe el tipand. M-am uitat pe vizor, dar nu am vazut nimic, iar tipetele au incetat. La putin timp au iesit mai multi vecini si cand au deschis usa l-au gasit intr-o balta de sange langa geam. Au anuntat Salvarea, dar era deja mort", a povestit Carmen Chirila, vecina victimei. Un alt locatar din bloc afirma ca pe la ora 8,50 a vazut un tanar iesind din garsoniera victimei si coborand scarile grabit. "Avea ceva in mana, un aparat electronic, si a coborat repede. Nu-l cunosc. Era tinerel si avea un fes tras pe ochi si parca avea sange pe partea dreapta a gatului", a spus Mihai Tomosciuc. Politistii ieseni au declansat o ancheta in acest caz. "A fost chemat procurorul si am inceput o ancheta pentru a stabili cu exactitate cauzele mortii. Deocamdata nu stim care este mobilul si nici daca lipseste ceva din locuinta victimei", a declarat comisar-sef Ioan Cauneac, seful Sectiei IV Politie Iasi.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite