Hoti de masini prinsi in flagrant de politistii timisoreni
0Trei indivizi care au furat o masina au fost prinsi de politisti, in cursul noptii de luni spre marti, dupa o urmarire prin centrul municipiului Timisoara, unul dintre barbati declarandu-le
Trei indivizi care au furat o masina au fost prinsi de politisti, in cursul noptii de luni spre marti, dupa o urmarire prin centrul municipiului Timisoara, unul dintre barbati declarandu-le anchetatorilor ca din banii obtinuti din furturi isi cumpara medicamente, fiind bolnav de cancer. Cei trei barbati, care furasera o masina, au incercat sa vanda casetofonul din autoturism in gara din Timisoara. In momentul in care urma sa aiba loc tranzactia, au aparut politistii de la Sectia 1 din municipiu. Ei au incercat sa ii retina pe cei trei barbati, insa acestia s-au urcat in masina si au pornit pe un bulevard din apropierea garii. Politistii i-au urmarit pe cei trei indivizi, iar la un moment dat soferul a scapat controlul volanului, masina iesind de pe carosabil, trecand peste o bordura si ajungand pe linia de tramvai. Cei trei au coborat din masina si au continuat fuga pe jos, insa politistii i-au prins si i-au retinut. Adrian Cinciu (21 de ani), "seful" celor trei, le-a declarat politistilor ca au furat masina din Resita, intentionand sa o vanda cu 400 de euro unui barbat dintr-o localitate din apropierea Timisoarei. Tanarul a declarat ca a inceput sa fure in urma cu trei ani, cand ar fi aflat ca sufera de cancer la pancreas si ca banii obtinuti din furturi i-ar da pe medicamente. Adrian Cinciu, impreuna cu cei doi complici, vor fi prezentati, marti, judecatorilor, cu propunere de arestare preventiva pentru furt calificat.























































