Enel dezminte zvonurile privind provocarea de pene de curent
0
Enel Muntenia a dezminţit, duminică, informaţiile vehiculate pe fondul alegerilor prezidenţiale, privind provocarea deliberat de pene de curent în Bucureşti, pentru ca în secţiile de votare să poată fi comise fraude.
Contactată telefonic, responsabila pentru relaţii cu presa a Enel, Adina Popa, a spus că "în nici un caz" nu este vorba despre aşa ceva.
"Astazi, 6 decembrie 2009, in jurul orei 21.45, s-a produs o avarie care a afectat zonele Bulevardul Aviatorilor - Dorobanţi, inclusiv Aleea Modrogan. Alimentarea cu energie electrică a consumatorilor afectaţi de această întrerupere a fost reluată după maximum 15 minute. Avaria a fost cauzată de o defecţiune produsă într-un cablu de medie tensiune care alimenta zona. Echipele Enel Distribuţie Muntenia sunt pregatite să intervină cu operativitate, aşa cum au facut-o de altfel şi pe parcursul zilei, astfel încat orice incidente în alimentarea cu energie electrică să fie remediate în cel mai scurt timp", arată un comunicat al companiei Enel.























































