Cu concursul ministrului Flutur vom cultiva cartofi de la Polul Nord

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Ministrul agriculturii, Gheorghe Flutur, intenţionează să aducă în România cartofi de sămânţă de la Polul Nord. El a spus că a remarcat un soi de cartof care rezistă la temperaturi foarte

Ministrul agriculturii, Gheorghe Flutur, intenţionează să aducă în România cartofi de sămânţă de la Polul Nord. El a spus că a remarcat un soi de cartof care rezistă la temperaturi foarte scăzute după ce a fost într-o delegaţie în Finlanda.
"Am discutat cu cei din Finlanda să luăm şi noi asemenea soiuri", a declarat ministrul. Flutur a precizat că ideea importării cartofilor care nu degeră ar putea să aducă avantaje zonelor de munte.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite