Actorii i-au cerut autografe lui Adrian Nastase
0Ieri, la Teatrul Nottara, a fost lansat albumul "Eternele efemeride", incluzand fotografiile a 110 actori din teatrele bucurestene, insotite de cateva ganduri ale celor selectionati in acest scop.
Ieri, la Teatrul Nottara, a fost lansat albumul "Eternele efemeride", incluzand fotografiile a 110 actori din teatrele bucurestene, insotite de cateva ganduri ale celor selectionati in acest scop. Printre cei imortalizati se numara Victor Rebengiuc, Radu Beligan, Olga Tudorache, Gheorghe Dinica, Maia Morgenstern, Adrian Pintea, Virgil Ogasanu, Ilinca Tomoroveanu si multi altii, dar numai cativa au fost prezenti la lansare. Cei mai multi dintre ei i-au cerut autografe premierului Adrian Nastase, care a povestit ca, in tinerete, a jucat intr-un spectacol de teatru, iar dupa aceea "a mers des la teatru". Adrian Nastase s-a referit, in acest context, si la Legea institutiilor de spectacol: "Am inteles ca exista o nemultumire fata de un anumit text de lege. Sa vedem impreuna care este cea mai buna cale. Aplicarea brutala a unor reguli ar putea distruge un tesut care exista la ora actuala in teatrul romanesc", a spus premierul.























































