Lista drumurilor pe care nu se poate circula / Lista trenurilor anulate

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:
Imagini de la cei care au scăpat miercuri seară din blocajul de pe DN 25
Imagini de la cei care au scăpat miercuri seară din blocajul de pe DN 25

Adevărul.ro te ţine la curent cu situaţia drumurilor din ţară. Brăila, Vrancea şi Galaţi sunt cele mai afectate judeţe.

Lista trenurilor anulate în perioada 18-21 decembrie

Aeroporturi: întârzieri şi curse anulate

La ora 20.00: CFR Călători a anunţat vineri seara că, din cauza ninsorii abundente şi a viscolului, circulaţia feroviară se realizează în continuare cu dificultate, fiind anulate peste 40 de trenuri de călători sâmbătă şi duminică.

La ora 18.00: CFR Călători a anulat, vineri-seară, alte garnituri din cauza viscolul şi a căderilor masive de zăpadă

La ora 14.00: Traficul a fost reluat pe Autostrada A2 Bucureşti - Constanţa

La ora 13.00: A fost ridicată restricţia de circulaţie pe autostrada A2 pe sectorul Bucureşti – Lehliu, pentru vehiculele cu masa maximă autorizată mai mică de 3,5 tone

La ora 12.00: Pe drumul naţional DN 2, Urziceni – Buzău – Focşani, traficul a fost deschis pentru vehiculele cu greutatea maximă admisă mai mică de 3,5 tone.

Lista drumurilor închise, ora 10.00:

• DN 72 Ploieşti - Târgovişte

• DN 2C Costeşti-Padina, Buzău-Slobozia, punctul critic pe acest drum fiind zona Pogoanele

• DN 22 Urziceni-Brăila, Buzău-Brăila

• DN 2 Brăila - Slobozia

• DN 7 Arad - Nădlac

DN1

• Pe A1 Bucureşti- Piteşti nu există deocamdată sectoare blocate, dar este posibil ca în scurt timp să fie închisă şi şi aceasta, pentru a nu se face blocaje în trafic.

• în judeţul Vrancea - DN 23A şi DN 23B; Pe DN 23 Brăila - Focşani se circulă pe multe porţiuni alternativ, în ambele sensuri

• în judeţul Tulcea - DN 22D( în zona localităţii Măcin);

în judeţul Galaţi - DN 24 D Galaţi - Baleni şi Bălăbăneşti-Cuca

• în judeţul Brăila - DN 22 Brăila - Râmnicu Sărat;

DN 573 este închis în zona localităţiii Pecica.

Bucureşti: Se circulă cu dificultate în toată Capitala

Potrivit Infotrafic, cele mai afectate judeţe sunt Brăila, Galaţi şi Vrancea.

Lista drumurilor cu circulaţie îngreunată, ora 10.00:

A A1 Oarja - Pitesti
DN 10 Nehoiu - Gura Siriului
DN 23A
DN 23B
DN 23B Maicanesti (VN) - Ciorasti (VN)
DN 2K Arbore(SV) - Solca (SV)
DN 2N
DN 66 Lainici-Petrosani
DN 67D Tg. Jiu - Baile Herculane.
DN 7 (Rm. Valcea - Sibiu)
DN 73C Berevoiesti-Slanic
DN CB Bucuresti

•••••  CFR:  Lista trenurilor anulate în perioada 18-21 decembrie.

Trenurile care vin şi pleacă din staţiile Bucureşti Nord, Bucureşti Basarab, Bucureşti Griviţa şi staţia Chitila înregistrează întârzieri la sosire şi plecare de până la 80 de minute, a anunţat vineri dimineaţă Compania Naţională de Căi Ferate "CFR" SA. La Constanţa trenurile au întârzieri de peste trei ore.

••••• CURSE AERIENE: situaţie critică pe Aeroportul din Iaşi.

Majoritatea zborurilor de pe Aeroportul Otopeni au întârzieri.

Capitala şi 14 judeţe se află vineri, până la ora 23.00, sub atenţionarea de Cod Galben pentru ninsori şi viscol emisă de Administraţia Naţională de Meteorologie.

Şoferii sunt sfătuiţi să sune la numărul 021/9360 (Comandamentul Central de Iarnă) şi 021 / 318. 66.09 pentru a se informa cu privire la starea carosabilului.

Potrivit Administraţiei Naţionale de Meteorologie, vântul va sufla cu putere, va viscoli şi va troieni zăpada, îndeosebi în judeţele Constanţa, Tulcea, Călăraşi, Ialomiţa, Brăila, Buzău şi Galaţi. Atenţionarea de cod galben pentru ninsori şi vânt puternic a început încă de marţi. La munte a nins consistent, astfel încât, la Bâlea-Lac, stratul de zăpadă are acum peste jumătate de metru. Astăzi, temperaturile maxime vor fi cuprinse între - 10 şi 0 grade Celsius, iar minimele vor coborî până la -14 grade.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite