L-a făcut pe hoţ să-şi ceară scuze, după ce i-a citit acestuia versete din Biblie
Lindsay Wood, o femeie în vârstă de 32 de ani din Carolina de Nord, a avut parte de o experienţă neplăcută, din care a scăpat datoriă lui Dumnezeu.
Femeia se întorcea acasă de la biserică, moment în care un bărbat a atacat-o din spate şi i-a tăiat gâtul, intrând totodată prin efracţie în casa acesteia. Cu toate că fusese rănită, femeia a avut puterea de a scoate din geantă Biblia şi a început să citească mai multe versete.
Potrivit anchetatorilor, acest lucru i-a salvat viaţa femeii, deoarece agresorul s-a speriat şi a plecat din casă, cerându-şi scuze pentru gestul său. Lindsay Wood se află acum la spital, starea sa fiind stabilă, în timp ce agresorul este căutat în continuare de oamenii legii.























































