VIDEO Ce gol a dat Barcelona: Suarez, execuţie ireală cu Mallorca! Aşa ceva nu se poate nici pe PlayStation

0

Barcelona a bătut Mallora cu 5-2 pe „Camp Nou“. Nu asta e însă ştirea principală după acest meci din etapa a 15-a. Toată partida a trecut în plan secund, după ceea ce a reuşit Suarez în minutul 43.

Despre anumiţi jucători se spune că sunt geniali! Iar dacă vrem să ne convingem că, într-adevăr, există un geniu al fotbalului, atunci trebuie să vedem execuţia lui Luis Suarez din minutul 43 al meciului Barcelona - Mallorca.

Pentru că, dincolo de splendoarea fazei, în care catalanii şi-au pasat adversarii, transformându-i în jaloane, numai un geniu precum Luis Suarez putea „inventa“ o asemenea finalizare care a făcut înconjurul lumii.