Valeriu Calancea ar putea reveni la CS Dinamo

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Presedintele CS Dinamo, Marcel Popescu, a declarat, luni, in cadrul unei conferinte de presa, ca in proportie de 80 la suta halterofilul Valeriu Calancea va redeveni sportiv al clubului din Soseaua

Presedintele CS Dinamo, Marcel Popescu, a declarat, luni, in cadrul unei conferinte de presa, ca in proportie de 80 la suta halterofilul Valeriu Calancea va redeveni sportiv al clubului din Soseaua Stefan cel Mare. Campionul mondial Valeriu Calancea a avut dubla legitimare, la Dinamo si la CSM Dunarea Galati. El s-a aflat sub contract cu Dinamo pana la sfarsitul anului 2004, iar in prezent este legitimat la clubul CSM Galati. "Au fost ceva probleme la contract pe care noi le-am interpretat gresit. Ne-am uitat pe contract si am vazut ca am gresit si noi, dar acum am reluat negocierile si, in proportie de 80 la suta, Calancea va veni la Dinamo", a mai spus Popescu. Chestorul Popescu a facut referire si la unele transferuri pe care le va efectua sectia de atletism, surse din conducerea clubului afirmand ca ar putea fi vorba de atleta Ionela Tirlea. Popescu a precizat ca, pe 5 iunie, stadionul de fotbal al clubului Dinamo va gazdui partida de rugby dintre Romania si Scotia, in nocturna, iar pe 10 iunie, pe aceeasi arena, se vor disputa Campionatele Internationale de atletism ale Romaniei. Referindu-se la sectia de box, Marcel Popescu a spus: "Dorel Simion a inceput antrenamentele. Pentru el este ultima sansa de a mai prinde Campionatele Mondiale. In ceea ce-l priveste pe Marian Simion, am incredere ca va ajunge un mare antrenor. De altfel si tatal sau, Gheorghe Simion, este antrenor la noi, la Dinamo".

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite