Paris Saint-Germain a învins Dijon, scor 8-0, în Ligue 1; Neymar a marcat de patru ori, dar a fost huiduit de fani

0
Cavani şi Neymar

Formaţia Paris Saint-Germain a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 8-0, echipa Dijon, în etapa a XXI-a a campionatului Franţei.

Formaţia Paris Saint-Germain a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 8-0, echipa Dijon, în etapa a XXI-a a campionatului Franţei, meci în care Neymar a marcat de patru ori, Di Maria de două ori, iar Cavani a egalat recordul lui Ibrahimovici de 156 de goluri înscrie pentru parizieni.

Neymar a marcat în minutele 42, 57, 73, 83 (penalti), Di Maria a punctat în 4 şi 15, iar Cavani în minutul 21.

Pentru PSG a înscris şi Mbappe, în minutul 77.

Paris Saint-Germain este lider în campionatul Franţei, cu 56 de puncte, 11 mai multe decât Olympique Lyon, ocupanta locului secund.

Fanii lui PSG ar fi vrut ca uruguayanul Cavani să bată penaltyul din minutul 83, pentru ca atacantul să-l depăşească pe Ibrahimovici. Cum Neymar n-a fost de acord, brazilianul a fost huiduit de fanii parizieni.