OMNISPORT: Cinci medalii pentru România la Jocurile Francofoniei
0
OMNISPORT: Cinci medalii pentru România la Jocurile Francofoniei
Astăzi, în ziua a şaptea a Jocurilor Francofoniei, competiţie deopotrivă sportivă şi culturală care se desfăşoară în aceste zile la Beirut (Liban), cu participarea a 44 de ţări, România a continuat să se numere printre protagoniste.
Sportivii noştri au cucerit două medalii de aur, prin Ancuţa Bobocel, la 3.000 m obstacole (10:05,01), şi dublu mixt în concursul de tenis de masă, două medalii de argint, cucerite de atleta Biana Perie, la aruncarea ciocanului (67,67 m), şi triplusaltistul Alin Anghel (16,24 m), şi o medalie de bronz, care a revenit jucătoarei de tenis de masă Cristina Alina Hirici, în proba de simplu.























































