Final cu scandal în Juventus - Milan: golul victoriei a fost marcat la ultima fază dintr-un penalty controversat

0

Juventus s-a impus cu 2-1 în partida cu AC Milan din campionatul italian, Dybala marcând golul victoriei dintr-un penalty acordat în ultimul minut de joc.

Benatia a deschis scorul pentru Juventus în minutul 30, iar Bacca a egalat pentru AC Milan în minutul 43.

În minutul 90+3, Jose Sosa de la AC Milan a fost eliminat, iar Paulo Dybala a adus victoria torinezilor din penalti, în minutul 90+7.

Decizia arbitrului Dvide Massa de a acorda penalty pentru Juventus, la henţul lui De Scigilio, i-a înfuriat pe milanezi. Portarul Donnarruma, considerat drept urmaşul lui Buffon în naţionala Italiei şi la juventus, a spus după meci „Nu e posibil, mereu trag pentru ei“ şi a sărutat emblema Mlianului în faţa fanilor de la Juventus, semn că nu îl interesează să ocupe locul lui Buffon după retragerea acestuia.