Fanii au invadat terenul pentru a-l bate pe antrenor. Scene șocante pe un stadion din Columbia

0

În minutul 82 al meciului dintre Cortulua și Deportivo Cali, după ce a fost marcat golul de 2-0, suporterii echipei oaspete nu au mai suportat umilința și au intrat pe gazon. Zeci de fani au pătruns pe suprafața pe joc și scopul lor a fost să ajungă la antrenorul Mayer Candelo și la jucătorul Teofilo Gutierrez, liderul din teren al echipei, pentru a-i bate, nemulțumiți de evoluția echipei, scrie Todomercatoweb.

Sporterii din Cali s-au răfuit cu antrenorul propriei echipe. Captură TV

Ambii au reușit să fugă, fiind escortați de forțele de ordine, pentru a scăpa de furia fanilor. Suprterii  nu au vrut să mai iasă de pe gazon, astfel că arbitrul s-a văzut obligat să încheie meciul încă din minutul 82.

Pentru că meciul nu s-a ternimat, cazul va ajunge la comisii, unde echipa ai căror suporteri au declanșat haosul, Deportivo Cali, va pierde cu 0-3, scrie Digi Sport.

Furia fanilor este cauzată de startul sezon dezastruos pe care îl are Deportivo Cali, cu 8 puncte din 12 etape, ceea ce o clasează pe penultimul loc, cu două puncte peste Cortulua, .