Dinamo, în sferturile de finală ale Cupei României
0Echipa FC Dinamo s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a învins, miercuri, la Focşani, cu scorul de 3-1 (0-0), divizionara secundă FC Botoşani, în optimile de
Echipa FC Dinamo s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a învins, miercuri, la Focşani, cu scorul de 3-1 (0-0), divizionara secundă FC Botoşani, în optimile de finală ale competiţiei.
Golurile dinamoviştilor au fost marcate de Andrei Cristea, în minutele 50 şi 83, şi Ionel Dănciulescu, în minutul 66, în timp ce pentru botoşăneni a marcat A. Simao, în minutul 86.
FC Botoşani: 23. Bordeanu - 2. Patache, 3. Papp, 24. Tincu, 20. Acsinte - 21. Boroştean, 26. Keita, 17. Nicodim (11. Pleniceanu '46), 10. Vasvari - 6. Ştefoi (22. A. Simao '55), 8. Kone (9. Ghiceanu '70). Antrenor: Leo Grozavu.
Dinamo: 12. Dolha - 6. Homei, 18. L. Goian, 37. Grigore, 5. Izvoranu - 7. Ze Kalanga (19. Campos '59), 29. Diakite, 20. Ad. Cristea, 22. Torje (28. Miranda '46) - 10 Dănciulescu (8. G. Marcu '70), 17. A. Cristea. Antrenor: Mircea Rednic.
Cartonaşe galbene: Acsinte '2, Pleniceanu '47, Tincu '59 / Homei '19, Torje '41, G. Marcu '79.
Cartonaş roşu: Pleniceanu '55.
Partida a fost arbitrată de o brigadă formată din Ionel Ivan (central), Florin Păunescu, Liviu Ciobotariu (asistenţi) şi Emil Voicu (rezervă). Observatori au fost Paul Costaş şi George Ionescu























































