Critici la adresa lui Valentin Sinescu. Ioan Niculae: „Mai are de învăţat“
0
Ioan Niculae a vorbit despre evoluţia antrenorului Valentin Sinescu la Astra Giurgiu, spunând că tehnicianul mai are multe de învăţat.
În ciuda faptului că Astra Giurgiu este ocupanta poziţiei secunde din clasamentul Ligii I şi reprezintă revelaţia campionatului, finanţatorul echipei, Ioan Niculae, a comentat lipsurile antrenorului Valentin Sinescu. Luni seară, Steaua a învins-o pe Astra, după reuşitele lui Cristi Tănase (13) şi Andrei Prepeliţă ('75).
„Asta este diferenţa între o echipă şi una care s-a vrut artistică. M-au nemulţumit câţiva jucători, dar şi domnul antrenor, care mai are de învăţat. Sinescu nu poate să pună un cal de curse să tragă la căruţă!
Dacă Tembo e un jucător de bandă, nu înţeleg ce caută în spatele vârfurilor. S-a făcut aceeaşi greşeală la trei meciuri şi nu înţeleg de ce domnul antrenor tot repetă această greşeală. Înţeleg că poţi greşi o dată, dar de ce tot repeţi această greşeală? Au fost şi mai mulţi jucători care m-au nemulţumit, dar nu va pleca nimeni de la Astra în pauza de iarnă”, a declarat Ioan Niculae la postul Digi Sport.
Dinu Gheorghe, preşedintele clubului Astra Giurgiu, a criticat şi el echipa, la Sport.ro: „Jucătorii noştri nu sunt obişnuiţi să se bată pentru trofee. La cât de timoraţi erau, ziceai că joacă împotriva Barcelonei”.