Chelsea - Steaua 3-1 / “Remontada”. Ce le-a transmis Benitez la pauză elevilor săi

0
Ramires

Menajat în tur, la Bucureşti, Ramires a impresionat în retur. Mijlocaşul defensiv brazilian a fost la originea acţiunii de la primul gol al lui Chelsea, când i-a pasat decisiv lui Mata.

Brazilianul a dezvăluit cum i-a montat Benitez la pauză, după ce Chiricheş reuşise egalarea în finalul primei reprize.

“Toată echipa s-a descurcat bine. Ei au marcat chiar înainte de pauză, aşa că am intrat în vestiar cu capetele puţin plecate. Dar antrenorul ne-a spus să fim calmi şi pozitivi, pentru că mai sunt 45 de minute de joc. Aşa că am intrat montaţi, în căutarea victoriei”, a declarat Ramires.

Steaua Bucureşti a fost eliminată din Liga Europa, după ce a fost învinsă joi, în deplasare, cu scorul de 3-1 (1-1), de formaţia engleză Chelsea Londra, deţinătoarea trofeului Ligii Campionilor, în manşa secundă a optimilor de finală ale competiţiei. În tur, la Bucureşti, Steaua a câştigat cu scorul de 1-0.