Belu si Bitang vad Mondialele la televizor
0Fostii antrenori ai lotului olimpic feminin de gimnastica, Octavian Belu si Mariana Bitang, vor pleca, peste cateva zile, in Italia, intr-o scurta vacanta. "Vom urmari Campionatele Mondiale la
Fostii antrenori ai lotului olimpic feminin de gimnastica, Octavian Belu si Mariana Bitang, vor pleca, peste cateva zile, in Italia, intr-o scurta vacanta. "Vom urmari Campionatele Mondiale la televizor, daca vor fi transmise acolo unde vom merge. Daca nu, vor mai fi reluari si vom vedea mai tarziu ce s-a intamplat exact. Nu va fi doar o vacanta, ci si discutii pentru noi contracte, in urma ofertelor pe care le-am primit", a declarat Octavian Belu. Cei doi nu se grabesc sa ia o decizie si recunosc ca cele mai avansate negocieri sunt cu federatia din China. "Ne-au facut o invitatie, pentru a studia la fata locului oportunitatile si potentialul lotului olimpic. Daca vom ajunge la o intelegere, vom indeplini functiile de directori tehnici", a mentionat Belu.























































