Şofer băut rănit într-un accident. S-a răsturnat cu maşina pe câmp

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Maşina s-a răsturnat pe câmp FOTO IPJ Ialomiţa
Maşina s-a răsturnat pe câmp FOTO IPJ Ialomiţa

Un tânăr băut a fost rănit într-un accident rutier în Ialomiţa. Maşina pe care o conducea a părăsit carosabilul şi s-a răsturnat pe un câmp.

Accidentul a avut loc pe DJ 102 din Ialomiţa, duminică dimineaţă, 23 ianuarie, în jurul orei 06.00, şi soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. 

Conform poliţiţştilor ialomiţeni, bărbatul rănit este chiar şoferul maşinii. Acesta s-a urcat beat la volan, a pierdut controlul asupra direcţiei şi s-a răsturnat pe un câmp.

Tânărul în vârstă de 21 de ani, din comuna Cotorca, conducea un autoturism pe DJ 102, din direcţia Cotorca spre Reviga, a părăsit partea carosabilă şi s-a răsturnat pe câmp. 

Conducătorul auto a fost rănit, fiind transportat la Spitalul Judeţean de Urgenţă Slobozia pentru îngrijiri medicale. 

Acesta a fost testat cu aparatul Drager, rezultatul indicând o valoare de 0,68 mg/l alcool pur în aerul expirat. 

Cercetările sunt continuate de poliţişti sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de vătămare corporală din culpă şi conducerea unui vehicul sub influenţa băuturilor alcoolice.

Vă recomandăm să citiţi şi:

 

Pentru cine devine obligatorie doza booster din februarie

 

Sondaj. 42% dintre români cred că Rusia va invada Ucraina. 64% consideră că invazia e ilegitimă/ Cine e văzut ca politicianul care ar gestiona mai bine criza

Slobozia

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite