Pompierii sălăjeni s-au calificat în finala Cupei A.S.P.R la minifotbal

0
Echipa sălăjeană şi-a învins categoric adversarii FOTO ISU Sălaj

Echipa de minifotbal a ISU Porolissum Sălaj se pregăteşte de marea finală a competiţiei organizate de Asociaţia Sportivă a Pompierilor din România.

Echipa de minifotbal a Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Porolissum al judeţului Sălaj a câştigat "Cupa ASPR", ediţia 2016, etapa a doua, ce s-a desfăşurat în perioada 24-27 mai, la Alba Iulia.

Potrivit informaţiilor furnizate de către reprezentanţii ISU Sălaj, la competiţie au participat loturile a cinci inspectorate pentru situaţii de urgenţă din judeţele Bacău, Timiş, Tulcea, Vâlcea şi Sălaj. Echipa pompierilor sălăjeni s-a clasat pe prima poziţie după ce şi-a învins categoric adversarii, obţinând, astfel, calificarea la faza naţională a întrecerii sportive.

Podiumul a fost completat de echipa pompierilor băcăuani şi a celor tulceni.
Din lotul ISU Sălaj au făcut parte: Adrian Dobocan, Gheorghe Mărcuş, Nicolae Chiş-Ciure, Toth Karoly, Ilie Ardelean, Florin Vaşvari, Ioan Magdaş, Tudorel Teglaş, Tiberiu Cozma, Bogdan Crişan, Ionuţ Rad şi Emil Păşcută.

Vă mai recomandăm:

TenarisSilcotub a pus Zalăul în mişcare. Peste 2.000 de oameni au alergat la Ziua Sportului - FOTO