Un traficant de droguri care vindea ecstasy în centrul Timişoarei a fost prins în flagrant
0
Procurorii DIICOT şi poliţiştii de la Crimă Organizată l-au prins în flagrant pe un traficant de droguri care vindea stupefiante de mare risc. Potrivit anchetatorilor, drogurile erau aduse din Ungaria.
Un traficant care le vindea droguri de mare risc tinerilor din Timişoara a fost prins, ieri, în flagrant. Potrivit unor surse din cadrul anchetei, traficantul le-a vândut ofiţerilor sub acoperire 125 de grame de cannabis, iar ieri a fost reţinut, fiind găsite asupra sa 30 de comprimarte ecstasy, de culoare verde, 17 grame de haşiş, 16 grame de cannabis şi 1 gram de speed. „Clienţii lui erau tineri din Timişoara, iar drogurile se vindeau în Piaţa Unirii, într-un cadrul foarte relaxant”, au declarat surse judiciare. Potrivit aceloraşi surse, pastila de ecstasy era vândută cu 10 euro, iar drogurile intaru în Timişoara pe o filieră ungară.























































