Timişoara: Memorialul Revoluţiei trage obloanele la comemorarea de 20 de ani

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:
Timişoara: Memorialul Revoluţiei trage obloanele la comemorarea de 20 de ani
Timişoara: Memorialul Revoluţiei trage obloanele la comemorarea de 20 de ani

Marii absenţi ai comemorării de 20 de ani de la Revoluţie sunt reprezentanţii Asociaţiei Memorialul Revoluţiei.

CITEŞTE ŞI:

Maioneză şi ketchup peste memoria Revoluţiei. Expoziţia martirilor a fost înlocuită cu o shaormerie (GALERIE FOTO)

Memorialul Revoluţiei din ’89, online

Situaţia critică în care se află Asociaţia Memorialul Revoluţiei, care riscă să fie dată afară în orice moment din clădirea în care funcţionează, i-a determinat pe reprezentanţii ei să renunţe la participarea la manifestările din decembrie.

Muzeul Comunismului, care include zeci de cărţi, lucrări şi documente importante, funcţionează într-o clădire care a fost retrocedată foştilor proprietari. Reprezentanţii Asociaţiei Memorialul Revoluţiei sunt nemulţumiţi că nu mai pot face nimic ca să-şi păstreze actualul sediu.



Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite