Meci amical: Spartak Moscova - “Poli” Timişoara 4-2

0

Partida s-a desfăşurat în staţiunea Belek, din Antalya. Pentru timişoreani au înscris Nibombe şi Mejia. Columbianul a marcat un gol de senzaţie, după un lob de la mare distanţă.

Bănăţenii au disputant, în această seară, cel de-al doilea meci amical din stagiul de pregătire din Antalya. Adversara echipei lui Ioan Ovidiu Sabău a fost vice-campioana Rusiei, Spartak Moscova. “Poli” a început partida în formula: Pantilimon - Bonfim, Nibombe, Brezinsky, Sepsi - Chiacu, Alexa, Bourceanu, Goga -Vazquez, Mejia.

Ruşii, antrenaţi de fostul mare internaţional Valery Karpin, au condus cu 2-0 pe tabelă la începutul reprizei secunde, însă timişorenii au reuşit să egaleze prin golurile lui Nibombe (min. 53) şi Mejia (min. 67). Columbianul a marcat un gol de senzaţie, cu un lob de la mare distanţă. Spartak a revinit în avantaj cu nouă minute înainte de final, iar în minutul 85 au închis tabela.