Video Câine împușcat pe stradă de un șofer. Acesta a pus animalul în portbagaj și a plecat

0
0
Publicat:

Un câine fără stăpân a fost împușcat pe o stradă de lângă Timișoara de un bărbat care apoi a dispărut cu mașina, dar și cu câinele.

Mașina albastră, surprinsă pe camerele de supraveghere FOTO: captură video
Mașina albastră, surprinsă pe camerele de supraveghere FOTO: captură video

Întâmplarea din localitatea Moșnița Nouă ar fi avut loc pe 2 mai, dovadă fiind camerele de supraveghere acre au surprins momentul șocant.

Din imagini se observă cum un câine alb, care stă pe marginea drumului, este împușcat. Imediat, în zonă apare un autoturism de culoare albastră, din care coboară un bărbat. Acesta deschide portbagajul și pune câinele, apoi pleacă, potrivit Opinia Timișoarei.

Un locuitor a sesizat Poliția, convins că șoferul ar fi împușcat și poate chiar ucis animalul.

„La data de 2 mai 2025, în jurul orei 20:00, polițiștii Secției 1 Poliție Rurală Timișoara au fost sesizați, prin apelul unic de urgență 112, cu privire la faptul că un bărbat ar fi ucis, fără drept, un câine, pe strada Rânca din localitatea Moșnița Nouă. Ulterior, acesta ar fi introdus animalul în portbagajul autoturismului, părăsind locul faptei.

În cauză, polițiștii Biroului pentru Protecția Animalelor, au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de „uciderea animalelor cu intenție, fără drept”, în vederea stabilirii cu exactitate a tuturor împrejurărilor producerii evenimentului și luării măsurilor legale ce se impun”, transmit reprezentanții IPJ Timis.

Timişoara

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite