U Craiova 1948 – Chindia Târgovişte, scor 0-0, în Liga 1

0
Chindia Targoviste. FOTO: AFC Chindia Oficial

FCU Craiova 1948 a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Chindia Târgovişte, într-un meci din etapa a cincea a Ligii 1.

Meciul a început cu ambele echipe destul de precaute, iar primii care au ratat au fost craiovenii, prin Machado, în minutul 19. Până la pauză, şuturile lui Baeten şi Sidibe, din aceeaşi fază, au fost blocate, iar ultima ocazie a primei reprize le-a aparţinut târgoviştenilor.

Partida a fost programată iniţial la ora 18.30, dar a fost mutată la ora 19.00 luându-se în considerare prognoza meteo, care prevedea temperaturi ridicate.

U Craiova 1948: Mogoşanu – Negru, Machado, Kovacic, Huyghebaert – Asamoah, C. Albu, Pop – Sidibe (Raicea ’59), Vieira (Bălan ’73), Baeten. Antrenor: Adrian Mutu

Chindia: Căbuz – Căpuşă, Celea, Baxevanos, C. Dinu – Matiş (Şerban ’70), Iacob, Dulca, Popadiuc – D. Popa, Florea. Antrenor: Emil Săndoi

Cartonaşe galbene: Albu ’31, Pop ’53. Machado ’87 / Căpuşă ’46, Popa ’59, Negru ‘90+3

Arbitri: Andrei Antonie – Bogdan Gheorghe, Andrei Constantinescu – Horia Gabriel Mladinovici

Observator: Cornel Sorescu