Chindia Târgovişte, candidată la promovarea în Liga I, pierde la Constanţa, pe terenul Farului, care încearcă să evite retrogradarea

0
chindia targoviste

Formaţia Chindia Târgovişte a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 1-0, de echipa Farul Constanţa, într-un meci din etapa a XXVII-a a Ligii a II-a.

Golul a fost marcat de Păun, în minutul 79. În minutul 81, de la oaspeţi a fost eliminat Neicuţescu.

Chindia rămâne cu 57 de puncte în vreme ce primul loc în clasament este ocupat de Academica Clinceni (61 de puncte), echipă ce a câştigat, tot în etapa cu numărul 27 din liga a II-a de fotbal, acasă, cu ASU Poli Timişoara.

Echipele care au evoluat pe stadionul Farul:

Farul Constanţa: R. Avram (cpt.) – Joao Diogo, Ispas, Ehmann, Neciu – Celestino (Nic. Moise 59′), D. Toma – M. Fotescu (Doumbia 77′), Diogo Rosado, R. Miranda – Surdu (G. Păun 59′)

Rezerve neutilizate: G. Frunză – Antoche, Sabangeanu, Tud. Moldovan

Antrenor: Petre Grigoraş

Chindia Târgovişte: Aioani – Martac, Leca, Bg. Şandru, D. Dumitraşcu (D. Florea 83′) – Andr. Şerban (Neicuţescu 71′), Liv. Mihai, D. Novac, D. Panait – Val. Alexandru, Cherchez (cpt.)(Cr. Neguţ 63′)

Rezerve neutilizate: Ius. Popescu – Raţă, C. Dinu, A. Mihaiu

Antrenor: Viorel Moldovan

Eliminat: Mihai Neicuţescu 81′ (cumul de cartonaşe galbene)