Suceava: Două persoane au ajuns la spital din cauza ciupercilor otrăvitoare

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Duminică seara, doi suceveni s-au prezentat la Unitatea de Primire Urgenţe a spitalului judeţean după ce s-au au mâncat ciuperci.

Duminică seara în jurul orei 17.00 Elena Enea, în vârstă de 23 de ani din Gura Humorului şi Mihai Şuleru în vârstă de 33 de ani din Suceava au fost internaţi în spitalul judeţean după ce doctorii au descoperit că aceştia au fost intoxicaţi cu ciuperci. „Pacineţii sunt bine, nu a fost foarte grav pentru că nu au pus probleme. În ultimul timp am avut mai multe cazuri de intoxicaţii cu ciuperci de tipul toxinfecţiilor aliemtare, dar există unele ciuperci cu o toxicitate letală”, ne-a declarat Tiberius Brădăţan, purtătorul de cuvânt al Spitalului Judeţean „Sfântul Ioan cel Nou” Suceava.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite