O femeie din Slatina a murit pe loc, după ce a fost înjunghiată în propria casă. Criminalul a fost reținut

0
Publicat:

O femeie de 55 de ani a fost înjunghiată în zona pieptului, mortal, de un individ, marți, 25 martie.

Cazul este anchetat de poliție
Cazul este anchetat de poliție

Tragedie la Slatina, unde un bărbat de 36 de ani, înarmat cu un cuțit, a intrat în curtea locuinței unei femei de 55 de ani, din aceeași localitate, și a înjunghiat-o pe aceasta în zona pieptului. Cazul a fost sesizat poliției de fiica victime iar echipa operativă a poliției  s-a deplasat de urgență la fața locului.

Femeia a murit pe loc, iar trupul acesteia a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Slatina în vederea efectuării autopsiei, pentru stabilirea cu exactitate a cauzei decesului.

”Cazul a fost preluat de Parchetul de pe lângă Tribunalul Olt, fiind demarate cercetări de o echipă complexă de cercetare, formată din polițiști ai Serviciului de Investigații Criminale și Serviciului Criminalistic, sub coordonarea unui procuror criminalist, pentru stabilirea circumstanțelor în care s-a produs incidentul și dispunerea măsurilor legale. Pe baza probelor administrate, în dimineața zilei de 26 martie a.c., procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Olt a dispus reținerea pentru 24 de ore a tânărului de 36 de ani, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de omor”, potrivit IPJ Olt.

Criminalul a fost introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al Inspectoratului de Poliție Județean Olt și urmează să fie prezentat Tribunalului Olt cu propunere de arestare preventivă pentru 30 de zile.

Slatina

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite