Râmnicu Vâlcea: La 22 de ani a murit intrând cu maşina într-un stâlp electric

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Din cauza vitezei excesive tânărul a pierdut controlul volanului, prietenul şoferului fiind şi el rănit.

Aseară, la ora 22.30, Cosmin Staicu (22 ani) a murit în localitatea Zătreni în urma unui accident rutier. Bărbatul era la volanul unui Opel Zafira şi circula dinspre Zătreni către Berbeşti când din cauza vitezei foarte mari a pierdut controlul volanului. Autoturismul a părăsit partea carosabilă, a lovit un stâlp electric din beton, pe care l-a rupt, după care s-a răsturnat în partea dreapta a drumului. În drum spre spital şoferul a decedat, iar ocupantul locului din dreapta faţă, Viorel Mihai (24 ani), din Zătreni s-a ales cu plagă contuză orbitală stânga şi contuzie la umărul drept. Nici şoferul şi nici pasagerul nu purtau centuri de siguranţă.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite