Doar opt poliţişti comunitari de la Primăria Hunedoara vor rămâne fără locuri de muncă

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Doar opt poliţişti comunitari vor fi trimişi în şomaj de la data de 1 august, a anunţat conducerea Primăriei Hunedoara. Aceasta chiar dacă numărul posturilor care trebuiesc reduse este de 44 dintre cele 115 aflate în schema de personal.

În ultimele săptămâni, o parte dintre angajaţi au plecat de bunăvoie din cadrul serviciului, unii au fost redistribuiţi altor compartimente, iar alte 25 de posturi, dintre cele 115, nu erau ocupate.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite