Doar opt poliţişti comunitari de la Primăria Hunedoara vor rămâne fără locuri de muncă
0Doar opt poliţişti comunitari vor fi trimişi în şomaj de la data de 1 august, a anunţat conducerea Primăriei Hunedoara. Aceasta chiar dacă numărul posturilor care trebuiesc reduse este de 44 dintre cele 115 aflate în schema de personal.
În ultimele săptămâni, o parte dintre angajaţi au plecat de bunăvoie din cadrul serviciului, unii au fost redistribuiţi altor compartimente, iar alte 25 de posturi, dintre cele 115, nu erau ocupate.























































