Start la reducerile de sezon în magazinele din Focşani
0
Vitrinele magazinelor din Focşani au început să afişeaze oferte atrăgătoare pentru mărfurile specifice sezonului de iarnă, în special la articolele de îmbrăcăminte şi încălţăminte.
După un an nefast pentru comercianţi şi o criză economică persistentă, consumatorii aşteaptă în preajma sărbătorilor de Crăciun reducerile de 30, 50 sau chiar 70 % din preţul iniţial.
Dacă tânjiţi după un costum, o pereche de cizme sau o bluză dar preţul v-a împiedicat să le cumpăraţi, iată că în această perioadă puteţi intra în posesia lor.
Brandul Takko Fashion, recunoscut pentru ţinute în tendinţe, create de designer-ii proprii, în ateliere de creaţie din Germania dă startul sărbătorilor de iarnă, prin reducere exclusive pentru clienţii magazinului.
Astfel, în perioada 28 noiembrie-1 decembrie, clienţii înregistraţi ai magazinului pot profita de reduceri cuprinse între 15% şi 30% la câte un articol la alegere.
Magazinul Takko este deschis zilnic în incinta Promenada Mall.
De asemenea, încălţămintea e cel mai favorizat teritoriu când vine vorba de scăderi la preţ. Magazinele „Leonardo" din Carrefour şi Kaufland au reduceri chiar şi de 50 % la produsele de sezon, clienţii finnd aşteptaţi zilnic să treacă pragul magazinelor respective.
Sezonul reducerilor la articolele de îmbrăcăminte pentru iarnă sunt valabile până la jumătatea lunii ianuarie, în limita stocului disponibil.