Craiova: Mâine scăpăm de caniculă
0
Craiova: Mâine scăpăm de caniculă
Meteorologii anunţă pentru luni răcirea vremii în Oltenia, temperaturile revenind la valori normale pentru această perioadă.
Dacă azi s-au înregistrat temperaturi de până la 37 grade Celsius, luni valorile în termometre nu vor depăşi 32 grade Celsius. În capitala regiunii, la Craiova, temperaturile se vor situa între 15 grade şi 31 grade Celsius. Prognoza meteo prevede creşterea temperaturile până la nivelul de caniculă abia la sfârşitul săptămânii.























































