Pleacă turiştii de la mare! Se merge bară la bară pe o porţiune de peste 3 kilometri

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Cei aproape 200.000 de turişti, care au ales să-şi petreacă weekendul la malul mării, se retrag acum spre case. Traficul aglomerat le dă însă mari bătăi de cap, iar până la ieşirea din judeţul Constanţa, nervii le vor fi puşi la grea încercare.

Din apropiere de localitatea Castelu şi până la sensul giratoriu de la Medgidia, pe drumul DN22C Constanţa - Cernavodă, se circulă bară la bară. Şirul de maşini se întinde pe aproape 3 kilometri, iar înaintarea este anevoioasă.

Chiar şi cei care au plecat din sudul litoralului şi au ales să meargă pe noul tronson de autostradă de la Agigea şi până la DJ 381, ajung tot la Murfatlar de unde sunt nevoiţi să continue drumul pe vechea rută spre Cernavodă.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite