Cum a reușit o șoferiță să facă praf trei mașini în parcarea unui mall din Capitală
0Un incident cu pagube materiale importante a avut loc în parcarea unui mall din Capitală, unde o șoferiță a făcut praf trei mașini, precizează, duminică, Digi24.

Șoferița a intrat cu mașina pe care o conducea, în care se aflau și copii, în două autoturisme parcate regulamentar la subsolul centrului comercial.
Proprietarii mașinilor parcate au rămas consternați când și-au văzut autoturismele distruse.
Grav avariată este și mașina femeii.
Potrivit martorilor citați de digi24.ro, cel mai probabil, șoferița a încurcat pedala de frână cu cea de accelerație în momentul în care se afla la barieră și a vrut să-și ia tichetul de parcare.
Ajunși la fața locului, polițiștii au testat-o pe conducătoarea auto, iar rezultatul a fost negativ.
Păgubiții așteaptă acum despăgubiri pentru avariile produse.
În urmă cu doi ani, un șofer a reușit „performanța” să lovească trei mașini într-o parcare din Galați. Ulterior, polițiștii au aflat că bărbatul era în stare avansată de ebrietate.
Într-un alt caz, două maşini au fost avariate într-o parcare de reşedinţă din municipiul Târgu Jiu de un șofer începător.