Amenzi pentru şoferii indisciplinaţi

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Sfârşitul acestei săptămâni nu a fost unul tocmai plăcut pentru 53 de şoferi bucureşteni. Aceştia au rămas fără permise pentru încălcarea legislaţiei rutiere pe străzile Capitalei. Opt

Sfârşitul acestei săptămâni nu a fost unul tocmai plăcut pentru 53 de şoferi bucureşteni. Aceştia au rămas fără permise pentru încălcarea legislaţiei rutiere pe străzile Capitalei. Opt dintre şoferii grăbiţi au rămas pietoni, pentru că au depăşit viteza legală cu peste 50 kilometri pe oră, iar alţi 21, pentru că au condus sub infuenţa băuturilor alcoolice. Agenţii de circulaţie au aplicat, în ultimele trei zile, 1.228 de amenzi şi au întocmit 18 dosare penale, pentru conducere sub influenţa alcoolului şi depăşirea vitezei legale. (V. Cupă)

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite