FC Brașov, învinsă în primul meci al cantonamentului din Portugalia

0

FC Brașov a pierdut primul amical în stagiul din Portugalia, scor 0-1, cu SC Freamunde, echipă din liga secundă portugheză.

Lusitanii au deschis scorul în minutul 28, iar până la pauză brașovenii au ratat ocazii imense prin Cristescu și Dominguez. Următorul meci în cantonamentul din Portugalia este programat miercuri, cu Vitoria Guimaraes.

FC Brașov (prima repriză): Iacob - Crețulescu, Majernik, Munteanu, Cristi Ionescu - Toloza, Bruno Madeira, Cristescu - Chipciu, Dominguez, Distefano.

FC Brașov (repriza secundă): Marc - Horia Crișan, Majernik, Munteanu, Drăgan - Mateiu, Stângă, Paez, Chipciu - Hadnagy, Miguel Angelo (atacant aflat în probe).

Antrenor: Antonio Conceicao

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!