Spargere la Oficiul postal 11 Brasov

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

* Paguba se ridica la 30 milioane lei

Oficiul postal nr. 11 din Brasov a fost spart in cursul week-end-ului trecut. Dupa cum au stabilit politistii - alertati, luni dimineata, de dirigintele oficiului -, faptasii au taiat grilajul metalic de la intrare, apoi au spart zidul incaperii in care se afla seiful, chiar in dreptul acestuia, fapt ce denota ca autorii spargerii cunosteau exact topografia oficiului. Dupa ce au spart si casa de bani, hotii au luat cele 19 milioane cash si cartelele telefonice in valoare de alte 11 milioane lei si au plecat nestingheriti. Politistii brasoveni incearca acum sa dea de urma spargatorilor, care, dupa toate indiciile, nu sunt niste ageamii in materie.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite