Sosiile lui Udai Hussein se declara, in sfarsit, libere

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Una dintre sosiile lui Udai Hussein a afirmat, intr-un interviu publicat de "Welt am Sonntag", ca, dupa anuntarea mortii celor doi fii ai lui Saddam Hussein, se simte, in sfarsit, liber. "Pentru prima

Una dintre sosiile lui Udai Hussein a afirmat, intr-un interviu publicat de "Welt am Sonntag", ca, dupa anuntarea mortii celor doi fii ai lui Saddam Hussein, se simte, in sfarsit, liber. "Pentru prima data, ma simt cu adevarat liber", a afirmat Latif Yahia, care a fost dublura lui Udai timp de cinci ani, inainte de a se refugia la Manchester, in Marea Britanie, dupa razboiul din Golf, din 1991. Dupa ce a aflat despre asasinarea lui Udai si a fratelui sau, Qusai, Yahia - devenit detectiv in Manchester - i-a cerut sotiei "sa puna sampanie la rece", pentru a aniversa evenimentul. "In ceea ce-l priveste pe Qusai, am fost sigur ca era mort, deoarece in aceeasi vila a fost gasit si cadavrului fiului lui, Mustafa", a afirmat Latif Yahia, care a mai precizat ca nu a fost convins ca Udai a murit pana cand nu a vazut fotografiile publicate in presa.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite