Ploieşti: Bătaie şi săbii pe strada Găgeni

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Două grupuri de tineri au provocat un scandal ce risca să se lase cu vărsare de sânge.

Jandarmii din cadrul Inspectoratului Judeţean Prahova au înaintat procurorilor actele premergătoare cercetării penale în cazul lui Alexandru M. (21 ani), din Ploieşti. Acesta, împreună cu câţiva prieteni şi înarmat cu o sabie cu lama de 43 de centimetri lungime, a fost pe punctul de a se încăiera cu un alt grup de tineri în intersecţia străzii Găgeni cu Şoseaua Nordului din localitate.

Conflictul nu a avut un final sângeros pentru că un echipaj al oamenilor legii, aflat în patrulare, a trecut la timp prin zona respectivă. Alexandru va da socoteală în faţa anchetatorilor pentru port illegal de armă albă şi ameninţare.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite